Gümüşlük dolmuş saatleri
Turizm / Ocak 04, 2022

Tecrübeli turizmciden 12 ay hizmet açıklaması

English News

Tips from Recai Çakır - CLICK

Tecrübeli turizmciden 12 ay hizmet açıklaması

Bodrum turizminin tecrübeli yatırımcılarından Recai Çakır, Bodrum turzmi ve ticari yatırımlarıyla ilgili görüşlerini paylaştı. Yerel medya temsilcilerinin bir kısmıyla bir araya gelen Çakır, 12 ay hizmetin önemini anlattı.

Bodrum'un köklü turizm yatırımlarından Sianji Grup Yönetim Kurulu Başkanı Recai Çakır grubu ve şirketleri hakkında görüşlerini açıkladı. Çakır, Bodrum yerel medya temsilcilerinin bir kısmıyla Gümüşlük'te kendisine ait restoranda buluştu.

Bodrum turizminin tecrübeli yatırımcılarından Sianji Grup Yönetim Kurulu Başkanı Recai Çakır,Bodrum'un ve gruplarının turizm hedefleri konusunda görüşlerini paylaştı.

Çakır, turizmde 12 ay hizmet vermek için toplumun tüm kesimlerinin işbirliği içerisinde hareket etmesi gerektiğini söyledi. Turizmde hizmet kalitesi ve personel devamlılığı arasındaki doğrudan ilişkiye dikkat çeken turizm yatırımcısı Recai Çakır, “Kış aylarında kapanan mekanlar yıpranmakla birlikte her sezon yeni personel arayışına girerek yeniden personel eğitmek zorunda kalıyor. Toplamda 4-5 ay olan sezonun bir kaç ayı eğitimle geçiyor. Bu yüzden de hizmet kalitesini oturtmak zaman alıyor ve çok büyük markalar da bundan zarar görüyor” dedi.

35 yıldır Bodrum'da turizmcilik yapan Recai Çakır, turizmde hizmet kalitesiyle ilgili şunları söyledi;

"Türkiye'de hizmet kalitesini ve personel devamlılığını sağlamanın en önemli faktörlerinin başında geliyor. Personeli on iki ay istihdam sağlanması halinde hizmet kalitesi artırılabilir, ayrıca işletmenin on iki ay açık olması devamlı gelen müşteri açısından da önemlidir. Bodrum'da yer alan çok değerli zincir restoran markaları dahi işletmeleri kapatıp gitmekte ve her sezon başında da yeniden işletmeleri açmaya çalışmaktalar, bu süreçte kapanan mekanlar yıpranmakla birlikte her sezon yeni personel arayışına girerek yeniden eğitmek zorunda kalıyor. Toplamda 4-5 ay olan sezonun bir kaç ayı eğitimle geçiyor. Bu yüzden de hizmet kalitesini oturtmak zaman alıyor ve çok büyük markalar da bundan zarar görüyor. Ayrıca akılda kalan markalar da unutuluyor. Umarım diğer turizm yatırımcıları ve restoran işletmecileri 12 ay hizmet verece hale gelir ve Bodrum'da on iki ay turizme destek verirler. Bu bir misyondur ve bu misyonumuzu devam ettirmeye devam edeceğiz."

Sianji Grup Yönetim Kurulu Başkanı Recai Çakır

Sianji Grup Yönetim Kurulu Başkanı Recai Çakır

ENGLISH

Tips from Recai Çakır

Recai Çakır, one of the experienced investors of Bodrum tourism, shared his views on Bodrum tourism and commercial investments. Çakır met with some of the local media representatives and explained the importance of 12 months of service.

Recai Çakır, Chairman of the Board of Sianji Group, one of Bodrum's deep-rooted tourism investments, expressed his views on the group and its companies. :akır met with some of Bodrum local media representatives at his restaurant.

Sianji Group Chairman of the Board Recai Çakır, one of the experienced investors of Bodrum tourism, met with some of the local press representatives at the restaurant operating among the group companies in Gümüşlük. In his conversation with the local media, Çakır shared his views on the tourism goals of Bodrum and its groups.

Çakır said that all segments of society should act in cooperation in order to serve 12 months in tourism. Recai Çakır, a tourism investor who draws attention to the direct relationship between service quality and personnel continuity in tourism, said, “Although the places closed during the winter months wear out, they have to seek new personnel and retrain personnel every season. A few months of the season, which is 4-5 months in total, is spent with training. That's why it takes time to establish service quality and very big brands suffer from this," he said.

Recai Çakır, who has been working in tourism in Bodrum for 35 years, said the following about the service quality in tourism;

"It is one of the most important factors in ensuring the quality of service and personnel continuity in Turkey. The service quality can be increased if the personnel is employed for twelve months, and it is also important for the customers that the business is open for twelve months. It is a very valuable chain restaurant in Bodrum. Even the brands close the businesses and try to reopen the businesses at the beginning of each season. In this process, the closed places wear out and they have to seek new personnel and retrain them every season. A few months of the season, which is 4-5 months in total, pass through training. Therefore, the service quality is high. It takes time to establish a place and very big brands suffer from this. Also, brands that are remembered are forgotten. I hope other tourism investors and restaurant operators will be able to serve for 12 months and support tourism in Bodrum for twelve months. This is a mission and we will continue this mission. We will continue to do so.

GÜMÜŞLÜK HABER

Muğla ili, Bodrum ilçesi, Gümüşlük mahallesi hakkında haber, fotoğraf, video, yorum ve bilgiler içeren internet haber sitesi.

© Gümüşlük Haber. All Rights Reserved. Designed by HTML Codex