Gümüşlük dolmuş saatleri
Turizm / Kasım 20, 2021

Peksimet'e mükemmel kütüphane

English News

Excellent library for Peksimet - CLICK

Peksimet'e mükemmel kütüphane

Peksimet Çocuk Kulübü ve Hüseyin Özgül Çocuk Kütüphanesi açılışı yapıldı. Açılışa Bodrum Belediye Başkanı Ahmet Aras da katıldı.

Bodrum'da Peksimet mahallesinde belediye desteğiyle, Peksimet Eğitim ve Kültür Derneği (Pek-Der) ve vatandaşlar tarafından hayata geçirilen Peksimet Çocuk Kulübü ve Hüseyin Özgül Çocuk Kütüphanesi açıldı.

Peksimet Çocuk Kulübü ve Hüseyin Özgül Çocuk Kütüphanesi açılışına Bodrum Belediye Başkanı Ahmet Aras, Bodrum Belediye Başkan yardımcısı İlknur Ülküm Seferoğlu, Bodrum Belediye Başkan Yardımcısı Önder Batmaz, Pek-Der yönetimi ve üyeleriyle, CHP Bodrum İlçe yöneticileri ve vatandaşlar katıldı.

Çocukların doyasıya eğlendikleri açılışta Tuncay Korkmaz ve Eren Koç'tan Nani Nani Çocuk şarkıları, Sinem Sevkal ve Bilge Agu ile geleneksel sokak oyunları, Sinem Sevkal'la Anne çocuk drma atölyesi ve sürpriz oyunlar etkinlikleri gerçekleştirildi.

Pek-Der hakkında

2016 yılında, Bodrum’un Peksimet Köyü’nde ufacık bir Çocuk Kütüphanesi ile başladı.

Bodrum- Gümüşlük yolu üzerinde yer alan, aş ve iş için göçle gelen ailelerin her türlü sosyal ve kültürel imkandan yoksun olarak yaşadığı bu küçük köyde 5. yılına girdi. Bu süre içerisinde pek çok çalışmaya ve etkinliğe imza attı ve sosyo-kültürel bir yaşam merkezine dönüştü.

Ancak bir sivil inisiyatif olarak yürütülen çalışmalar daha örgütlü ve kurumsal bir kimlik altında sürdürmenin daha yararlı oluşacağı düşüncesi ile Peksimet Eğitim ve Kültür Derneğini kuruldu.

Eğitimcisinden sanatçısına, sağlıkçısından sporcusuna, esnafından müzisyenine pek çok değerli ve deneyimli gönüllü çocuklar, kadınlar ve gençler başta olmak üzere sosyo-ekonomik olarak dezavantajlı bireylerin çağdaş eğitim olanaklarına ulaşmalarına, sosyo-kültürel gelişimlerine katkıda bulunmak üzere bir araya geldi.

İçinde yaşadığı topluma olumlu katkıda bulunmak isteyen herkese kapları açık.

Daha fazla bilgi için lütfen TIKLAYIN;

http://www.pekder.org/tr/

Peksimet Çocuk Kulübü ve Hüseyin Özgül Çocuk Kütüphanesi

Peksimet Çocuk Kulübü ve Hüseyin Özgül Çocuk Kütüphanesi

ENGLISH

Excellent library for Peksimet

Peksimet Children's Club and Hüseyin Özgül Children's Library were opened. Bodrum Mayor Ahmet Aras also attended the opening.

Peksimet Children's Club and Hüseyin Özgül Children's Library, which were established by the Peksimet Education and Culture Association (Pek-Der) and citizens, were opened in the Peksimet neighborhood of Bodrum with the support of the municipality.

Bodrum Mayor Ahmet Aras, Bodrum Deputy Mayor İlknur Ülküm Seferoğlu, Bodrum Deputy Mayor Önder Batmaz, Pek-Der management and members, CHP Bodrum District administrations and citizens attended the opening of Peksimet Children's Club and Hüseyin Özgül Children's Library.

In the opening where the children enjoyed themselves to the fullest, Nani Nani Children's songs by Tuncay Korkmaz and Eren Koç, traditional street plays with Sinem Sevkal and Bilge Agu, mother child drama workshop with Sinem Sevkal and surprise games activities were realized.

About Pek-Der;

Our adventure started in 2016 with a small Children's Library in Bodrum's Peksimet Village.

We have entered our 5th year in this small village located on the Bodrum-Gumusluk road, where families who migrated for food and work live without any social and cultural opportunities. During this time, we carried out many works and events and turned into a socio-cultural life center.

However, we established the Peksimet Education and Culture Association with the thought that it would be more beneficial to continue our work, which we carry out as a civil initiative, under a more organized and corporate identity.

Many valuable and experienced volunteers, from educators to artists, from health professionals to athletes, from tradesmen to musicians, came together to contribute to the access of socio-economically disadvantaged individuals, especially children, women and young people, to contemporary education opportunities and their socio-cultural development.

Our door is open to anyone who wants to contribute positively to the society they live in.

For more information, please CLICK;

http://www.pekder.org/tr

Peksimet Çocuk Kulübü ve Hüseyin Özgül Çocuk Kütüphanesi

Peksimet Çocuk Kulübü ve Hüseyin Özgül Çocuk Kütüphanesi

GÜMÜŞLÜK HABER

Muğla ili, Bodrum ilçesi, Gümüşlük mahallesi hakkında haber, fotoğraf, video, yorum ve bilgiler içeren internet haber sitesi.

© Gümüşlük Haber. All Rights Reserved. Designed by HTML Codex